Rendering w architekturze

Przykładowe wizualizacje zaprezentowane są w zakładce galerii na stronie www.decor84u.pl

decor84u4

Wizualizacja 3D (rendering) jest jednym z najważniejszych podstawowych pojęć z zakresu grafiki komputerowej. Głównym celem wizualizacji jest uzyskanie obrazu z wcześniej wymodelowanego obiektu. Aby uzyskać jakość fotorealistyczną podstawowy program do wizualizacji należy poszerzyć o zakup silnika renderującego. Istnieje wiele znanych wiodących firm oferujące wcześniej wspomniane silniki do grafiki 3d. My jako firma DeCOR84U bazujemy na V-ray, który stale jest ulepszany przez programistów dzięki czemu wpływa to na szybkość i jakość obliczeniową renderu.

Wizualizacje architektoniczne to krok naprzód w urbanistyce. Współczesne społeczeństwo ma wszelkiego typu wymagania co do wyglądu miast. Szczególną wartość nabiera oryginalność decyzji projektowych i estetyczny jako element obiektu architektonicznego.

Nie wystarczy po prostu zbudować wspólny dom, bo ludzie chcą stworzyć wielki i ciekawy obiekt, doskonale nadający się do określonego miejsca. Taki wynik osiągniesz za pomocą wizualizacji architektonicznych, które pozwalają na tworzenie interfejsu graficznego obiektu.

Ludzka percepcja wzrokowa odgrywa ogromną rolę w procesie podejmowania decyzji, a zatem dobrze, jeśli dany projekt architektoniczny jest przyjemny dla oczu. Fotorealistyczne wizualizacje danego projektu mają za zadanie budowy pomostu między architektami a inwestorami budowlanymi. To właśnie dzięki wizualizacjom oszczędzamy wiele poświęconego czasu jak i poniesionych kosztów związanych z późniejszymi poprawkami.

Wizualizacja 3d pozwala zobaczyć obiekt ze wszystkich stron, dzięki czemu możliwe staje się dokonanie zmian w projekcie przed rozpoczęciem jego realizacji. Można zmienić zarówno ogólną koncepcję lub kilka linii, które poprzez zastosowane alternatywy przybliżą do najlepszej formy i pozwolą zintegrować z istniejącym otoczeniem.

Jednak należy pamiętać że na wygląd renderingu wpływa wiele parametrów. To nie tylko ustawienia programowe podnoszące jakość wyrenderowanych obrazków, ale również zastosowanie wielu detali podnoszących walor wizualny takich jak zacieki na ścianach, warunki atmosferyczne, pęknięcia na chodnikach – aby uzyskać realistyczność wizualizacji musimy unikać sterylności w naszych projektach. Niejednokrotnie wizualizacje dobrze poddać procesowi postprodukcji w programach do edycji grafiki rastrowej.